Військовий інститут
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка

Укр.   Eng.  
Ми в соціальних мережах  
+38 (044) 521-32-89
Гаряча лінія (цілодобово)

СИСТЕМУ МОВНОЇ ПІДГОТОВКИ ВДОСКОНАЛЮВАЛИ СПІЛЬНО

У Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся міжнародний симпозіум за участю посадових осіб Бюро з координації міжнародної мовної політики (BILC), представників Міністерства оборони України та профільних фахівців з одинадцяти вищих військових навчальних закладів

У вступному слові голова української делегації – начальник військового інституту генерал-майор Віктор Балабін розповів присутнім про систему підготовки у ВІКНУ, кількість напрямів, за якими готують фахівці для Збройних Сил, а також про особливості вивчення курсантами іноземних мов.

Протягом трьох днів учасники симпозіуму обговорили нагальні питання та проблеми, які є спільними для Збройних Сил, а також відпрацювали на рівні експертів спільні дії для їх вирішення. Вони також ознайомилися із структурою, завданнями і можливостями BILC та організацією системи мовної підготовки за стандартами НАТО. Зокрема, дуже важливим чинником у цьому напрямку став досвід діяльності Бюро з координації міжнародної мовної політики.

Пані Жюлі Дюбо – начальник групи з реалізації програми з стандартизації та вивчення іноземних мов Бюро з координації міжнародної мовної політики – розповіла, що ця структура є консультативним органом НАТО з мовної підготовки і питань тестування. Її засновниками у 1966 році стали Франція, Німеччина, Італія, Сполучене Королівство Британії та Сполучені Штати Америки. Нині членами BILC є представники 28 країн-членів НАТО, а також країни-партнери Північноатлантичного альянсу.

Своєю чергою капітан 1 рангу Володимир Хількевич – офіцер відділу підготовки та навчання особового складу в рамках Програми Партнерство заради миру, штабу Об’єднаного командування НАТО з трансформації (м. Норфолк, США) – наголосив на тому, що 2016-й оголошено роком іноземної мови в Україні. Представники Бюро з координації міжнародної мовної політики не лише ознайомилися з системою мовної підготовки в нашій державі, а й продемонстрували власні напрацювання в цій галузі.

Про досвід щодо трансформації системи мовної підготовки за стандартами НАТО в Збройних Силах України та підготовки курсантів, зокрема, розповіли полковники Володимир Лісовський, Всеволод Гололобов, Михайло Гребенюк, Петро Черник, підполковники Максим Білан, Олег Багдасаров, працівники Збройних Сил України Анатолій Абросімов, Наталя Арсенєва, працiвник Державної прикордонної служби України Валентина Гапонова та інші.

Спільна участь як вітчизняних, так і іноземних фахівців у обговоренні актуальних питань з вдосконалення системи мовної підготовки в Збройних Силах України позитивно вплине на її розвиток та максимально наблизить до стандартів країн-членів НАТО.

Фотографії