Військовий інститут
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка

Укр.   Eng.  
Ми в соціальних мережах  
+38 (044) 521-32-89
Гаряча лінія (цілодобово)

Про бібліотеку

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Історія бібліотеки Військового інституту розпочалася з невеликої книгозбірні військової літератури з часів започаткування військової підготовки у Київському університеті. І вже понад 80 років бібліотека є невід’ємною частиною, своєрідною духовною скарбницею та інформаційною базою військового навчального закладу.

Сьогодні бібліотека – це сучасний інформаційний, культурний, освітній підрозділ Військового інституту, що має упорядкований фонд документів, доступ до інших джерел інформації та головним завданням якого є забезпечення інформаційних, ідеологічних, науково-дослідних, освітніх, культурних та інших потреб користувачів бібліотеки, що сприяє підвищенню їхнього загального, теоретичного й культурного рівня, рівня військових знань, фахової та службової кваліфікації.

Сучасний стан розвитку бібліотечно-інформаційних ресурсів у бібліотеці Військового інституту характеризується поєднанням традиційних форм обслуговування та застосуванням можливостей автоматизованої інформаційно-бібліотечної системи «УФД/Бібліотека», на базі якої функціонує електронний каталог, що забезпечує багатоаспектний пошук документів бібліотечного фонду. На сьогодні доступ до електронного каталогу став можливий у локальній мережі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


СТРУКТУРА БІБЛІОТЕКИ

Абонемент

Одне з провідних місць у структурі відділів обслуговування бібліотеки належить абонементу. Універсальними інформаційними ресурсами бібліотеки користується майже 2 тисячі читачів, яким щорічно видається близько 39 тисяч документів.

Читальний зал

Читальний зал бібліотеки – це інтелектуальний центр, де фахівці своєї справи нададуть консультативну допомогу курсантам і викладачам в роботі з традиційним та електронним каталогом бібліотеки, пошуком необхідної літератури. Читальний зал оснащений комп'ютерами для пошуку та замовлення необхідних видань в електронному каталозі. Для користувачів пропонуються також комп'ютеризовані робочі місця з доступом до мережі Інтернет.

Книгосховище

Книгосховище призначене для зберігання книг та періодичних видань. Багатогалузевий універсальний фонд нараховує близько 35 тисяч примірників документів, з яких близько 80% складає навчальна література. Широко представлена довідкова та нормативна література, що в кількісному показнику складає близько 3,5 тисяч примірників. Окремо розміщений фонд літератури з грифом «Для службового користування».

Більшу частину книг фонду складає військова та військово-технічна література, а також навчальні посібники та підручники з гуманітарних та суспільних наук (мовознавства, історії, філософії, економіки, права, педагогіки, психології, етики та естетики тощо). Є у фонді видання з історії культури, мистецтва та спорту. Продовжується поповнення фонду бібліотеки художньою літературою, а саме творами видатних вітчизняних та зарубіжних майстрів художнього слова.


ГРАФІК РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ

Понеділок – п’ятниця:
8.30 – 19.30
Субота: 8.30 – 14.00
Неділя: вихідний

Санітарний день – щомісячно, остання п’ятниця кожного місяця (видача документів в цей день не проводиться, крім комплектів на заняття)

Внутрішня бібліотечна робота: 10.45 – 11.45; 17.45 – 18.45.

В літній період можливі зміни.

Правила користування бібліотекою ВІКНУ