Військовий інститут
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка

Укр.   Eng.  
Ми в соціальних мережах  
+38 (044) 521-32-89
Гаряча лінія (цілодобово)

Військовий факультет сил підтримки та забезпечення

Військовий факультет сил підтримки та забезпечення

Факультет у складі Відділення військової підготовки Київського національного університету імені Тараса Шевченка було створено 8 грудня 1993 року під назвою "Факультет військово-гуманітарної підготовки", з часом він був перейменований у "Факультет військово-фінансової підготовки".

У 2004 році факультет отримав назву "Військовий фінансово-економічний факультет", з 2010 по 2023 роки – "Військовий факультет фінансів і права".

З жовтня 2023 року має сучасну назву – військовий факультет сил підтримки та забезпечення.

Військовий факультет сил підтримки та забезпечення проводить підготовку фахівців з освітнім рівнем “магістр, офіцер тактичного рівня” за напрямом підготовки " Фінанси, банківська справа та страхування ", "ЖурналістикаУпра", "Геоінформаційні системи і технології".

До складу факультету входять: управління (начальник факультету та його заступники), кафедри, навчальні кабінети, навчальні лабораторії, навчально-тренувальні комплекси, підрозділи курсантів (слухачів), курси перепідготовки (підвищення кваліфікації) тощо.

Начальник віійськового факультету сил підтримки та забезпечення

полковник
Шпирко Ігор Богданович


Заступник начальника факультету з навчальної та наукової роботи - начальник навчальної частини віійськового факультету сил підтримки та забезпечення
підполковник
Піголь Юрій Миколайович

Заступник начальника факультету з морально-психологічного забезпечення

підполковник

Зіняк Ігор Ярославвоич

Факультет складається з 4 кафедр:

Наукова та науково-технічна діяльність

Основними формами наукової діяльності на факультеті є проведення науково-дослідних робіт відповідно до пріоритетних напрямів наукових досліджень Збройних Сил України, організація роботи воєнно-наукових товариств, аналіз, узагальнення й розповсюдження досвіду наукової роботи та його впровадження в навчальний процес.

Військовоий факультет сил підтримки та забезпечення здійснює підготовку за наступними спеціальностями:

“Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок” за першим (бакалаврським)

“Облік і оподаткування”.

“Геодезія та землеустрій”,

«Журналістика»

Факультет функціонує задля: підготовки курсантів, студентів, слухачів, ад'юнктів, докторантів для подальшої служби на посадах офіцерського або начальницького складу для задоволення потреб Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державній спеціальній службі транспорту, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері охорони державного кордону; проведення наукової, науково-технічної, інноваційної та/або методичної діяльності; здійснення військово-патріотичного виховання.

Основними завданнями факультету є:

  • повне та якісне виконання державного замовлення на підготовку фахівців відповідних рівнів вищої освіти для Збройних Сил України, інших військових формувань в очній (денній), заочній, дистанційній та змішаних формах навчання;
  • підготовка та підвищення кваліфікації наукових і науково-педагогічних працівників;
  • організація проведення наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності;
  • підвищення кваліфікації військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, інших військових формувань;
  • поширення й впровадження в освітній процес наукових знань, культурно-просвітницька діяльність;
  • підготовка й видання монографій, підручників, навчальних посібників та іншої наукової (навчально-методичної) літератури;
  • проведення виховної роботи, морально-психологічного забезпечення освітньої діяльності та патріотичного виховання;
  • забезпечення розроблення та вжиття необхідних та обґрунтованих заходів для запобігання і протидії корупції у діяльності факультету, систематичне оцінювання корупційних ризиків у його діяльності;
  • впровадження досягнень військової науки, досвіду локальних війн і збройних конфліктів, передового бойового досвіду, стандартів НАТО.

Усі ці завдання факультет виконує за умов пріоритетності виконання заходів щодо збереження життя та здоров’я тих, хто навчається, озброєння, військової техніки, забезпечення охорони державної таємниці та захисту іншої інформації з обмеженим доступом, відповідно до вимог законодавства України.

Наукова та науково-технічна діяльність

Основними формами наукової діяльності на факультеті є проведення науково-дослідних робіт відповідно до пріоритетних напрямів наукових досліджень Збройних Сил України, організація роботи воєнно-наукових товариств, аналіз, узагальнення й розповсюдження досвіду наукової роботи та його впровадження в навчальний процес.

Освітня діяльність здійснюється на підставі ліцензій на здійснення освітньої діяльності та передбачає видання випускникам документів про вищу освіту встановленого зразка, затвердженого в установленому законодавством порядку, за акредитованими освітніми програмами (спеціальностями).

Зміст вищої освіти військових фахівців установлюється в освітніх програмах Військового інституту, нормативно-правових актах МОН та Міноборони.

На кафедрах факультету створюється фонд навчально-методичних матеріалів з кожної навчальної дисципліни, що складається з:

лекційного фонду;

фонду методичних розробок для проведення семінарських, лабораторних, практичних, групових занять, групових вправ;

планів проведення лекцій, лабораторних, практичних, групових занять, семінарів, тренувань, навчань, факультативів;

завдань (методичних вказівок) для самостійної роботи курсантів (слухачів, ад’юнктів) з навчальних дисциплін;

завдань (методичних вказівок) з розроблення індивідуальних завдань;

методичних вказівок для розроблення кваліфікаційних робіт (кваліфікаційного іспиту), програм та методичних вказівок для проведення підсумкової атестації;

інших навчально-методичних матеріалів за очною (денною), заочною (дистанційною) формами здобуття освіти.

Курсантам, слухачам, які є відмінниками навчання, виявили особливі успіхи в навчальній і науковій діяльності та мають зразкову військову дисципліну, можуть призначатися академічні стипендії (іменні стипендії, премії) Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України та інших органів державної влади та місцевого самоврядування.