Емблема Військового інституту

ОПИС ЕМБЛЕМИ

ВІЙСЬКОВОГО ІНСТИТУТУ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВНРСИТЕТУ

ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Емблемою Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка є круглий щит оливкового кольору із золотавою (жовтою) облямівкою, всередині якого розташовано золотавий (жовтий) круглий малий серцевий щиток.

По колу по краю щита розміщено девіз Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка - «ЛІДЕРСТВО. ЧЕСТЬ. МІЦЬ. ЗВИТЯГА. ІНТЕЛЕКТ.» золотавими (жовтими) літерами.

У полі малого серцевого щитка розміщено зображення нарукавного знака Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, який має вигляд червоного геральдичного щита. Центральним елементом нарукавного знака є профільне зображення золотавого (жовтого) античного шолому коринфського типу із гребенем-щіткою з кінського волосся. На діагоналях щита розміщено золотаві (жовті) смолоскипи.

Щит оздоблено кантом золотавого (жовтого) кольору.

Над нарукавною емблемою міститься дугоподібна декоративно-інформаційна (девізна) стрічка чорного кольору. На стрічці вміщено девіз - цитату з віршів Тараса Шевченка «БОРІТЕСЯ - ПОБОРЕТЕ» літерами золотавого (жовтого) кольору. Девізну стрічку по периметру оздоблено кантом золотавого (жовтого) кольору.

У верхній частині малого серцевого щитка міститься назва закладу вищої освіти «ВІЙСЬКОВИЙ ІНСТУТУТ», а у нижній частині - повна назва університету «КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА».

СИМВОЛІКА ЕМБЛЕМИ

Щит, у тому числі круглий, є частиною захисного спорядження воїна та головний елемент геральдичної композиції.

Згідно із “Методичними рекомендаціями щодо окремих питань розвитку і впровадження військової символіки у Збройних Силах України”, затвердженими Міністерством оборони України та Головнокомандувачем Збройних Сил України 2020 р. “...вищі військові навчальні заклади, що належать до компетенції МО України і ГШ ЗС України...” повинні використовувати нарукавні емблеми у вигляді “іспанських” щитів (із заокругленою нижньою частиною) “...виключно для вищих військово- навчальних закладів ЗС України...”

Символіка нарукавного знаку ґрунтується на античному шоломі як атрибуті античних богів війни, науки, стратегії та військового мистецтва Ареса/Марса, Афіни/Мінерви та Еніо/Беллони. Смолоскипи є символами “світоча знань” та досконалості у науці.

Згідно із наказами Міністра оборони України №№606, 370 та 238 елементом знаку на комір курсантів вищих закладів вищої освіти Збройних Сил України є перехрещені смолоскипи.

Кольорова гама базована на кольоровій гамі так званого Червоного корпусу Київського національного унівеситету імені Тараса Шевченка, до складу якого відноситься Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка.