XS
SM
MD
LG
XL
XXL
+38(044)521-32-89
        03189, м. Київ вул. Юлії Здановської, 81
UKR | ENG
       

Бібліотека

Бібліотека інституту

 

Історія  бібліотеки  Військового інституту розпочалася  з невеликої книгозбірні військової літератури з часів започаткування військової підготовки у Київському університеті. І вже понад 80 років бібліотека є невід’ємною частиною, своєрідною духовною скарбницею та інформаційною базою військового навчального закладу.

Сьогодні бібліотека  – це сучасний інформаційний, культурний, освітній підрозділ Військового інституту, що має упорядкований фонд документів, доступ до інших джерел інформації  та головним завданням якого є забезпечення інформаційних, ідеологічних, науково-дослідних, освітніх, культурних та інших потреб користувачів бібліотеки, що сприяє підвищенню їхнього загального, теоретичного й культурного рівня, рівня військових знань, фахової та службової кваліфікації.

Сучасний стан розвитку бібліотечно-інформаційних ресурсів у бібліотеці  Військового інституту характеризується поєднанням традиційних форм обслуговування та застосуванням можливостей автоматизованої інформаційно-бібліотечної системи «УФД/Бібліотека», на базі якої функціонує електронний каталог, що забезпечує багатоаспектний пошук документів бібліотечного фонду. На сьогодні доступ до електронного каталогу став можливий у локальній мережі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

СТРУКТУРА БІБЛІОТЕКИ

 

Абонемент

Одне з провідних місць у структурі відділів обслуговування бібліотеки належить  абонементу. Універсальними інформаційними ресурсами бібліотеки користується майже 2 тисячі  читачів, яким щорічно видається близько 39 тисяч документів.

 

 

Читальний зал

Читальний зал бібліотеки – це інтелектуальний центр, де фахівці своєї справи нададуть консультативну допомогу курсантам і викладачам в роботі з традиційним та електронним  каталогом бібліотеки, пошуком необхідної літератури. Читальний зал оснащений комп'ютерами для пошуку та замовлення необхідних видань в електронному каталозі. Для користувачів пропонуються також комп'ютеризовані робочі місця з доступом до мережі  Інтернет.

 

 

Книгосховище

Книгосховище призначене для  зберігання книг та періодичних видань. Багатогалузевий універсальний фонд  нараховує близько  35 тисяч примірників документів,  з яких близько 80%  складає навчальна література. Широко представлена довідкова та нормативна  література, що в кількісному показнику складає близько 3,5 тисяч примірників. Окремо розміщений фонд літератури з грифом «Для службового користування».

Більшу частину книг фонду складає військова та військово-технічна література, а також навчальні посібники та підручники з гуманітарних та суспільних наук (мовознавства, історії, філософії, економіки, права, педагогіки, психології, етики та естетики тощо). Є у фонді видання з історії культури, мистецтва та спорту. Продовжується поповнення фонду бібліотеки  художньою літературою, а саме творами видатних вітчизняних та зарубіжних майстрів художнього слова.

 
 

ГРАФІК РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ

 
Понеділок – п’ятниця: 8.30 – 19.30
Субота: 8.30 – 14.00
Неділя: вихідний

   Санітарний день – щомісячно, остання п’ятниця кожного місяця (видача документів в цей день не проводиться, крім комплектів на заняття)

   Внутрішня бібліотечна робота: 10.45 – 11.45; 17.45 – 18.45.

   В літній період можливі зміни.

 
 
 

Бібліотечно-інформаційні послуги

 

Бібліотека  Інституту  пропонує спектр бібліотечно - бібліографічних та інформаційних послуг, спрямований на досягнення наступних цілей:

  1. Забезпечення високого рівня бібліотечного обслуговування.
  2. Розширення користувацької аудиторії.
  3. Пошук нових форм взаємодії з користувачами.

 

Бібліотечно-інформаційні послуги включають:

 

У бібліотеці функціонують  каталоги та картотеки:

 

Електронні ресурси

 
 

ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ

 

Пропонуємо скористатись електронним каталогом, який:

  • містить бібліографічні записи на різноманітні види документів: монографії, періодичні видання, збірники наукових праць, підручники і навчальні посібники, довідники, електронні ресурси (CD-ROM, дискети тощо), навчально-методичні посібники
  • забезпечує доступ до повнотекстових ресурсів і віддалених ресурсів Інтернет;
  • пропонує різноманітні види пошуків.

В електронному каталозі відображені  всі документи бібліотечного фонду.

 

Електронний каталог працює в мережі Київського Національного університету імені Тараса Шевченка.

 
 

Електронні ресурси – електронний каталог ВІКНУ

 

ЕЛЕКТРОННІ Ресурси

 

Якщо Ваш комп’ютер знаходиться в локальній мережі Київського національного університету імені Тараса Шевченка,  Ви маєте  змогу перейти безпосередньо на сайт «Центру учбової літератури» та переглядати повнотекстові матеріали використовуючи для входу на сайт

 

Логін:  knu

Пароль: library

 

   Логін та пароль діють тільки в локальній мережі університету

 

Видавництво «Центр учбової літератури» надає доступ до більш ніж 730 повнотекстових видань в форматі PDF. База щомісяця поповнюється на 15-20 нових книжок. Більшість книжок є підручниками та навчальними посібниками, значна кількість з яких має рекомендацію МОН України.