Відкриття меморіального комплексу “Стіна Народної Пам’яті”

30 травня на зовнішній стіні Михайлівського монастиря по вул. Трьохсвятительській у Києві відбулося відкриття першої частини меморіального комплексу «Стіна пам’яті загиблих «За Єдність України».

Перша частина комплексу складається з трьох банерів з фотографіями та даними про загиблих захисників України починаючи з 18 березня по серпень 2014 року.

Святійший Патріарх Київіський і всієї Руси-України Філарет провів панахиду.

Слово мали заступник Міністра оборони України — керівник апарату Петро Мехед, представники Національного військово-історичного музею України та фонду «Стіна Народної Пам’яті».

—​ В історії бувають періоди, які приходять неочікувно, коли настає час Героїв. Ці воїни, чиї прізвища написані на цій стіні і яким віддаємо сьогодні нашу шану, своїми тілами і життями стали стіною перед злом, перед ворогом. Вони є стіною нашої Незалежності, духовної незламності й гідності, а їхній подвиг віднині закарбований на стіні, яка є муром навколо Собору. Їхні імена відтепер належать українському народу і служитимуть його Історії. Вони стали охоронцями українського світу, але вже у Вічності. Бажаю, щоби не довелося нам писати на цій стіні нові імена, хочу побажати всім українцям МИРУ, за якій віддали життя вже дуже багато наших співвітчизників, — зазначив Петро Мехед.

Курсанти Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка та представники військових формувань України пройшли урочистим кроком по вулиці Трьохсвятительській.

Присутні вшанували пам’ять захисників Батьківщини хвилиною мовчання.