XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Приймальна комісія:  Денне навчання (050)145-62-76 (093)257-70-37 | Військова кафедра (044)521-35-57
        Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує всіх охочих на День відкритих дверей — весняний КНУ EXPO 2025, який відбудеться 17 травня 2025 року з 11:00 до 15:00 в головному корпусі КНУ (вул. Володимирська, 60)

Психологічна стійкість та готовність військовослужбовців – ключ до успішного виконання бойових завдань!

21 травня 2025

В умовах сучасної війни, коли фізичні та психологічні навантаження є надзвичайно високими, саме психологічна стійкість та готовність визначають ефективність та боєздатність військ. Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, науковими співробітниками Науково-дослідного центру була підготовлена та видана військова навчально-методична публікація:

ВП 1-00(261).31(68) «ДІАГНОСТИКА ТА ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СТІЙКОСТІ ТА ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ДО ВИКОНАННЯ БОЙОВИХ ЗАВДАНЬ».

Ці методичні рекомендації містять:

- Загальні теоретичні положення, що розкривають поняття психологічної стійкості та психологічної готовності військовослужбовців, включаючи сучасні аспекти та чинники, які впливають на ці показники в умовах бойових дій.

- Новітній підхід до визначення основних компонентів психологічної стійкості та психологічної готовності, що враховує специфіку сучасних бойових операцій, актуальні умови фронтового середовища та психологічні навантаження військовослужбовців.

- Комплексну методику оцінювання рівня психологічної стійкості та готовності, представлену в чотирьох варіантах для точного та ефективного використання в різних умовах:

•  для бойових підрозділів, які вже виконують завдання на фронті;

•  скринінг-версія для швидкого та масового оцінювання;

•  для новостворених підрозділів, які лише проходять стадію формування;

•  для особового складу, який перебуває на етапі підготовки у Навчальних центрах ЗС України.

 Детальні методичні рекомендації щодо:

• формування психологічної стійкості та готовності особового складу до бойових умов;

• розвитку ключових психологічних якостей військовослужбовців (стресостійкість, мотивація, психологічна витривалість);

• проведення корекційних заходів у випадках виявлення недостатнього рівня психологічної стійкості та готовності або її окремих компонентів.

 Демо-версію спеціалізованого програмного забезпечення PSY-w, що значно полегшує й автоматизує процес діагностики та дозволяє максимально швидко отримати точні результати для ухвалення управлінських рішень.

Завантажити повний текст методичних рекомендацій можна в мережі ЗС «Дніпро» на вебсайті «Єдина електронна база стандартів підготовки та військових публікацій ЗС України».

 

Зміцнюємо психологічну стійкість – наближаємо перемогу!