XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Приймальна комісія:  Денне навчання (050)145-62-76 (093)257-70-37 | Військова кафедра (044)521-35-57
        Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує всіх охочих на День відкритих дверей — весняний КНУ EXPO 2025, який відбудеться 17 травня 2025 року з 11:00 до 15:00 в головному корпусі КНУ (вул. Володимирська, 60)

Кафедра фінансового забезпечення військ

Начальник кафедри фінансового забезпечення військ

полковник, кандидат економічних наук

ОСТАПЕНКО Олександр Петрович

ORCID: https://orcid.org/0000-0003-3194-0372 

Email: ap080011@knu.ua 

 

Історичні аспекти

   Кафедра фінансового забезпечення військ (далі – Кафедра) створена в 1994 році як перша кафедра фінансово-економічного напряму для підготовки офіцерів-фінансистів для Збройних Сил України та інших військових формувань. Вже протягом 30 років на кафедрі курсанти вивчають теорію і практику організації фінансового забезпечення у військових частинах як в мирний час так і в умовах режиму воєнного стану. 

   Кафедра формувалась і розвивалась під керівництвом полковника НОВІКОВА Н.К. (з 1994 року по 1999 рік), полковника МЕДВЕДЄВА Ю.Б. (з 1999 року по 2007 рік), полковника ВАЩЕНКО І.В. (з 2007 року по 2012 рік), полковника СИЗОВА А.І. (з 2012 року по 2023 рік), полковника КОРНІЄНКА С.А. (з 2023 по 2024) та полковника ОСТАПЕНКА О.П. (з 2024 по сьогоднішній час).

 

Загальні положення

   Кафедра підпорядкована начальнику військового факультету сил підтримки та забезпечення Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Станом на сьогодні кафедра готує фахівців за спеціальностями:

   Підготовка фахівців за обома спеціальностями проводиться для фінансових органів Збройних Сил України й інших військових формувань України. Крім того на кафедрі проводяться численні курси підвищення кваліфікації фахівців фінансових органів як існуючих військових частин так і новостворених після повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. 

   Кафедра фінансового забезпечення військ Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка призначена для здійснення освітньої, методичної та наукової діяльності з військово-професійної підготовки курсантів (слухачів) чи міжгалузевою групою спеціальностей, у тому числі з підготовки науково-педагогічних працівників, а також підвищення кваліфікації військових фахівців.

   Кафедра здійснює підготовку курсантів, слухачів, ад’юнктів для подальшої служби на посадах офіцерського або начальницького складу для задоволення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань.

 

Організація освітньої та наукової діяльності кафедри

   Кафедра призначена для здійснення освітньої, методичної та наукової з військово-професійної підготовки курсантів (слухачів) чи міжгалузевою групою спеціальностей, у тому числі з підготовки науково-педагогічних працівників, а також підвищення кваліфікації військових фахівців.

Основні завдання освітньої діяльності кафедри:

 

   Основні завдання наукової діяльності кафедри:

 

Основні завдання повсякденної діяльності кафедри:

 

Освітньо-професійні програми

  1. Освітньо-професійна програма “Фінанси у воєнній сфері” за ступенем вищої освіти Бакалавр (8 семестрів, 240 кредитів ЄКТС). Обов’язкові компоненти освітньої програми підготовки:

 

  1. Освітньо-професійна програма “Фінанси у воєнній сері” за ступенем вищої освіти Магістр (3 семестри, 90 кредитів ЄКТС). Обов’язкові та вибіркові компоненти освітньої програми підготовки:

 

  1. Освітньо-професійна програма “Внутрішній аудит” за ступенем вищої освіти Бакалавр (8 семестрів, 240 кредитів ЄКТС)

Обов’язкові компоненти освітньої програми підготовки:

 

  1. Інші освітні програми: L-1B (ФВЕ), L-1B (ВА), L-1С (ФВЕ).

 

   Водночас кафедра здійснює діяльність поза освітньо-професійними програмами – у межах навчальної план-програми курсу підвищення кваліфікації фахівців фінансово-економічних служб військових частин (установ) Збройних Сил України (ФЕС-ТР).

 

Підвищення кваліфікації науково-педагогічного складу

   Організація підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників кафедри відбувається систематично за активного співробітництва з провідними оборонними та освітянськими інституціями України та за кордоном. 

 

Інноваційна діяльність кафедри

   Інноваційна діяльність кафедри скерована на аналіз керівних документів та інформаційних матеріалів щодо узагальнення бойового досвіду військ, а також матеріалів з відкритих джерел щодо сучасних підходів до організації освітнього процесу. Варто зазначити, що інноваційна діяльність кафедри також базується на пошуку та впровадженні провідних норм та практик організації освітньої діяльності Північноатлантичного альянсу.