Начальник кафедри соціальної роботи у військах (силах)
кандидат політичних наук
полковник
Джус Олександр Анатолійович
ORCID ID 0000-0003-4572-6860
EMAIL: dzhus.oleksandr@knu.ua
Події останніх десяти років чітко продемонстрували необхідність посилення всіх напрямків розвитку ЗС України та інших підрозділів Сил оборони. Зокрема виникла гостра необхідність посилення такого напрямку як соціальна роботи з військовослужбовцями та членами їхніх родин. Важливим елементом формування нової системи соціального супроводу була організація підготовки фахівців відповідного напрямку.
Завдяки спільній ініціативі начальника Головного управління морально-психологічного забезпечення та начальника Військового інституту КНУ ім. Т. Шевченка рішенням Міністра оборони України та Головнокомандувача ЗСУ в 2023 році на базі Військового інституту створено кафедру соціальної роботи у військах (силах) та розпочато підготовку фахівців за спеціальністю “Соціальна робота”.
Основними завданнями майбутніх офіцерів буде організація та проведення заходів соціального супроводу, забезпечення реалізації соціальних прав та гарантій військовослужбовців, членів їх сімей, працівників ЗСУ; взаємодія з представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органами державної влади, місцевого самоврядування з питань сприяння у наданні адресної соціальної допомоги військовослужбовцям, які потребують додаткового соціального захисту, членам їхніх сімей, сім’ям військовослужбовців, які загинули, потрапили в полон, зникли безвісти.
Освітня діяльність на кафедрі реалізується у вигляді навчально-виховного процесу, включає навчальну, виховну, методичну роботу та наукову і науково-технічну діяльність. Вона організовується відповідно до Положення про Військовий інститут та вимог навчальної частини Інституту.
Основним видом діяльності Кафедри є навчальна робота. Вона організовується відповідно до Положення про Військовий інститут та вимог навчальної частини Інституту.
Основні зусилля науково-педагогічних працівників кафедри спрямовані на:
вмінні застосовувати на практиці основні положення теорії соціальної роботи у військах (силах), у тому числі, за принципами NATO Social Services;
підготовці майбутніх офіцерів, спроможних особисто надавати соціальну підтримку військовослужбовцям та членам їх родин у мирний та воєнний час;
підготовку офіцерів, здатних застосовувати отриманні знання та розуміння процесів планування, підготовки та реалізації управлінських рішень щодо соціального супроводу з урахуванням міжнародних стандартів та євроатлантичних процедур.
Науково-педагогічні працівники кафедри проводять наукові дослідження з наукової проблематики соціального захисту військовослужбовців та членів їх родин.
НПП кафедри готують наукові статті, навчальні посібники, збірники документів, беруть участь в наукових заходах, які проводяться у Військовому інституті та університеті, а також на інших освітньо-наукових платформах.
Молоді викладачі працюють над дисертаційними дослідженнями. Звітують про результати роботи на засіданнях кафедри.
Курсанти залучаються до діяльності наукового гуртка, члени якого беруть участь в відомчих та міжнародних конференціях.