XS
SM
MD
LG
XL
XXL
+38(044)521-32-89
        03189, м. Київ вул. Юлії Здановської, 81
UKR | ENG
       

Кафедра фінансового забезпечення військ

З 1993 року згідно з наказом Міністра оборони України і Міністра освіти України Nº 39/1 від 4 травня 1993 року на базі відділення військової підготовки при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка було розпочато підготовку офіцерів для Збройних Сил та здійснено перший набір курсантів для підготовки військових фахівців тактичного рівня за спеціальністю “Фінанси і кредит” з терміном навчання 5 років та за дворічною програмою для підготовки військових фахівців оперативно-тактичного рівня серед офіцерів.

Кафедра фінансового забезпечення військ створена в 1994 році як перша кафедра фінансово-економічного напрямку для підготовки офіцерів-фінансистів для Збройних Сил України та інших військових формувань. Вже протягом 30 років на кафедрі курсанти вивчають теорію і практику організації фінансового забезпечення у військових частинах як в мирний час так і в умовах режиму воєнного стану.

Кафедра формувалась і розвивалась під керівництвом полковника НОВІКОВА Н.К. (з 1994 року по 1999 рік), полковника МЕДВЕДЄВА Ю.Б. (з 1999 року по 2007 рік), полковника ВАЩЕНКО І.В. (з 2007 року по 2012 рік), полковника СИЗОВА А.І. (з 2012 року по 2023 рік) та полковника КОРНІЄНКА С.А. (з 2023 по теперішній час).

На сьогодні кафедра готує фахівців за спеціальностями 072 “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок” та 071 “Облік і оподаткування” за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнями вищої освіти для фінансових органів Збройних Сил України й інших військових формувань України. Крім того на кафедрі проводяться численні курси підвищення кваліфікації фахівців фінансових органів як існуючих військових частин так і новостворених після повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України.

 

Начальник кафедри

полковник
Корнієнко Сергій Анатолійович

Профілі в наукометричних базах даних:
Orcid ID: 0009-0008-2365-0440
E-mail: skorniienko@knu.ua

 

Освітня та наукова діяльність 

Навчальна робота на кафедрі організована відповідно до затверджених та акредитованих Національним агенством із забезпечення якості вищої освіти освітньо-професійних програм за спеціальністю 072 “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок” за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнями вищої освіти та 071 “Облік і оподаткування”.

Стратегічні напрями підготовки висококваліфікованих кадрів на кафедрі фінансового забезпечення військ визначають вимоги нашої держави до офіцерів-професіоналів своєї справи, в яких гостро виникає потреба військових частин, особливо в умовах виконання завдань під час правового режиму воєнного стану.

Військові фінансисти та внутрішні аудитори - це офіцери, професійна діяльність яких спрямована на вирішення завдань з планування та організації фінансового забезпечення структурних підрозділів Збройних Сил України та інших військових формувань а також контроль за законністю і цільовим використанням фінансового ресурсу держави.

Базову освіту майбутні військові фінансисти та внутрішні аудитори здобувають на Економічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Військово-професійна підготовка організована у Військовому інституті, де курсанти отримують військово-теоретичні знання та набувають практичні навички виконання обов’язків на первинних посадах в органах військового управління, військових частинах, закладах та установах Збройних Сил України та інших військових формуваннях.

На базі кафедри також проводяться курси перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців фінансово-економічної служби Збройних Сил України. Якість проведення курсів забезпечується наявністю унікальних спеціалізованих аудиторій, які дозволяють більш ефективно використовувати бюджет навчального часу.

До навчального процесу залучається керівний склад фінансово-економічної служби Збройних Сил України та Міністерства оборони України. Їх участь у навчальному процесі забезпечує тісний зв’язок теоретичного навчання з практичними питаннями, які вирішуються в повсякденній діяльності Збройних Сил України.

Основними напрямами методичної роботи кафедри є аналіз керівних документів та інформаційних матеріалів щодо узагальнення бойового досвіду військ; збір, оцінка та аналіз матеріалів з відкритих джерел та джерел з обмеженим доступом, в яких міститься відомості стосовно бойового досвіду військ; перегляд та внесення змін у робочі програми та навчально-методичні матеріали навчальних дисциплін. Впровадження досвіду військ здійснюється шляхом включення питань до навчальних програм, навчально-методичних матеріалів, а також під час проведення наукових конференцій з питань вивчення та його впровадження (обміну досвідом).

Викладачі кафедри постійно вдосконалюють та впроваджують в навчальний процес методику викладання дисциплін, спрямовану на формування лідерських якостей та застосування необхідних соціальних навичок (Soft Skills), а саме: Self-management (самоорганізація), Critical thinking development (критичне мислення), Reflective thinking and writing (рефлективне мислення та письмо), Presentation skills (презентаційні навички), Academic debate (здатність вести академічні дебати), Group work (групова роботи), Peer-to-peer Interaction (персональне навчання) тощо.

Науково-педагогічні працівники кафедри активно приймають участь у проведенні наукових досліджень щодо реалізації державної політики з питань національної безпеки у воєнній сфері, фінансового забезпечення у мирний час та особливий період в частині здійснення заходів, спрямованих на реалізацію соціально-економічних і правових гарантій військовослужбовців. Особовий склад залучається до участі у науково-практичних конференціях, семінарах з тематики за профілем діяльності кафедри, здійснює керівництво науковою роботою курсантів. Курсанти, які входять до наукового гуртка кафедри, активно залучаються до участі в наукових конференціях (семінарах, круглих столах) за галуззю освітньої діяльності, Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, Конкурсі на кращу наукову роботу слухачів (курсантів, студентів) у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

Навчально-матеріальна база

Навчально-матеріальна база кафедри складається зі спеціалізованих аудиторій, оснащених сучасними технічними засобами навчання, які забезпечують високий рівень викладання дисциплін відповідно сучасним вимогам.