Військовий інститут
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка

Укр.   Eng.  
Ми в соціальних мережах  
+38 (044) 521-32-89
Гаряча лінія (цілодобово)

Центр інтенсивної мовної підготовки

Начальник центру
полковник
ГОЛОЛОБОВ ВСЕВОЛОД ОЛЕГОВИЧ

Історична довідка

Центр інтенсивної мовної підготовки створено в серпні 2003 року на базі курсів іноземних мов, які були засновані в 1994 році на Відділенні військової підготовки Київського університету імені Тараса Шевченка з метою прискореної допідготовки з англійської мови офіцерів ЗС України, що планувалися до призначення до складу багатонаціональних штабів і миротворчих підрозділів. Офіційно курси були закріплені при кафедрі іноземних мов з введенням в дію Тимчасового Положення про постійно діючі курси іноземних мов у Збройних Силах України (наказ Міністра оборони України від 14.08.1995 р. № 194). Восени 2000 року курси іноземних мов в якості структурного підрозділу увійшли до складу факультету іноземних мов та військового перекладу Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З вересня 2017 року центр інтенсивної мовної підготовки входить до складу факультету післядипломної освіти.

На початку 1999 року на курсах розпочато викладання німецької мови.

З вересня 1999 року на курсах вивчається французька мова.

У першій половині 2002 року здійснено підготовку групи слухачів з італійської мови.

З жовтня 2003 року при центрі інтенсивної мовної підготовки організовано підготовку з арабської мови.

З вересня 2007 року при центрі інтенсивної мовної підготовки організовано підготовку з новогрецької мови.

З моменту заснування курсів іноземних мов при Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка здійснено:

-49 випусків слухачів з англійської мови,

-38 випусків слухачів з німецької мови,

-34 випуски слухачів з французької мови,

- 7 випусків слухачів з арабської мови,

- 2 випуски слухачів з грецької мови,

- 1 випуск слухачів з італійської мови.

Всього з початку функціонування курсів іноземних мов підготовку на них пройшли 2433 військовослужбовці і працівники Збройних Сил та співробітники інших силових структур України.

На сучасному етапі діяльність центру інтенсивної мовної підготовки регламентується Інструкцією про курси іноземних мов у Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 23.05.2017 № 286.

Набір слухачів на навчання в центрі інтенсивної мовної підготовки здійснюється двічі на рік на підставі наказу Міністерства оборони України “Про прийом слухачів на курси іноземних мов у Збройних Силах України”.

Цикл навчання на курсах у групах з вивчення англійської, німецької та французької мов триває 4 місяці.

Навчання іноземних мов у центрі здійснюється за сучасними інтенсивними методиками, які дозволяють за короткий термін удосконалити знання слухачами іноземної мови в обсязі, достатньому для подальшого навчання за кордоном або самостійного виконання функціональних обов’язків в іншомовному середовищі.

Усі науково-педагогічні працівники центру з метою підвищення методичної майстерності періодично проходять стажування у провідних мовних закладах США, Великої Британії, Німеччини, Франції та інших країн.