XS
SM
MD
LG
XL
XXL
+38(044)521-32-89
        03189, м. Київ вул. Юлії Здановської, 81
UKR | ENG
Увага! Продовжено термін прийому на навчання для здобуття ступеня бакалавра до 25.08.24. Контактний телефон 044-481-44-86         УВАГА! Продовжено термін конкурсного відбору громадян, які виявили бажання проходити військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу по 27.09.24.

Центр інтенсивної мовної підготовки

Начальник центру

 

підполковник
Чобіт Іванна Романівна

 

Центр інтенсивної мовної підготовки створено в серпні 2003 року на базі курсів іноземних мов, які були засновані в 1994 році на Відділенні військової підготовки Київського університету імені Тараса Шевченка з метою прискореної допідготовки з англійської мови офіцерів ЗС України, що планувалися до призначення до складу багатонаціональних штабів і миротворчих підрозділів. Офіційно курси були закріплені при кафедрі іноземних мов з введенням в дію Тимчасового Положення про постійно діючі курси іноземних мов у Збройних Силах України (наказ Міністра оборони України від 14.08.1995 р. № 194). Восени 2000 року курси іноземних мов в якості структурного підрозділу увійшли до складу факультету іноземних мов та військового перекладу Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З вересня 2017 року центр інтенсивної мовної підготовки входить до складу факультету післядипломної освіти.

Освітня та наукова діяльність

Всього з початку функціонування курсів іноземних мов підготовку на них пройшли понад 5000 військовослужбовці і працівники Збройних Сил та співробітники інших силових структур України.

Довідково:

З моменту заснування курсів іноземних мов при Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка здійснено

Метою діяльності центру інтенсивної мовної підготовки, відповідно до Дорожньої карти вдосконалення мовної підготовки у Збройних Сил України (на 2021-2025 роки) затвердженої Міністром оборони України 01.03.2021, є забезпечення (швидке нарощування чисельності особового складу з рівнем знання іноземних мов) досягнення знань іноземної мови на рівні не нижче СМР-2 “Функціональний” за стандартом НАТО СТАНАГ 6001 особами офіцерського, сержантського складу та працівниками ЗСУ в обсягах необхідних для забезпечення такою мовної сумісності, впровадження політик та стандартів НАТО в діяльність усіх ланок органів військового управління та повсякденної діяльності ЗСУ, участі у заходах міжнародного оборонного та військового співробітництва.

На сучасному етапі діяльність центру інтенсивної мовної підготовки регламентується Інструкцією про курси іноземних мов у Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 23.05.2017 № 286.

Набір слухачів на навчання в центрі інтенсивної мовної підготовки здійснюється двічі на рік на підставі наказу Міністерства оборони України “Про прийом слухачів на курси іноземних мов у Збройних Силах України”.

Цикл навчання на курсах у групах з вивчення англійської, німецької та французької мов триває 4 місяці.

Навчання іноземних мов у центрі здійснюється за сучасними інтенсивними методиками, які дозволяють за короткий термін удосконалити знання слухачами іноземної мови в обсязі, достатньому для подальшого навчання за кордоном або самостійного виконання функціональних обов’язків в іншомовному середовищі.

Система мовної підготовки центру інтенсивної мовної підготовки базується на державних освітніх стандартах та враховує мовні стандарти НАТО «STANAG» 6001.

Усі науково-педагогічні працівники центру з метою підвищення методичної майстерності періодично проходять стажування у провідних мовних закладах США, Великої Британії, Німеччини, Франції та інших країн.

 

Матеріально- технічна база центру:

Центр налічує 4 цифрові лінгафонні лабораторії, у 3-х встановлено програмне забезпечення “NIBELUNG”, що перетворює комп’ютерний клас в інтерактивне мультимедійне середовище з розширеними можливостями лінгафонної лабораторії. Це унікальні лінгафонні лабораторії, які поєднують найсучасніші цифрові технології для управління мультимедійними та інтернет-ресурсами для високоефективного навчання іноземним мовам; розвитку мови; навчання комп’ютерним технологіям; навчання усному послідовному, двосторонньому (навіть синхронному) та письмову перекладу; проведення презентацій; управління комп’ютерним класом. Вищезазначені лінгафонні лабораторії дозволяють викладачеві максимально ефективно використовувати навчальний час і надавати імпульс процесу навчання; збагатити навчальні заняття мультимедійним вмістом без необхідності використовувати додаткове обладнання; надають слухачам курсів іноземних мов більше матеріалу для вивчення і розширюють вибір матеріалів для самостійної роботи; дозволяють спілкуватися з викладачем, не турбуючи інших; забезпечують викладачеві необхідні інструменти для ефективного інтерактивного спілкування з курсантами та слухачами (передача коротких повідомлень, чат-сесії, прослуховування, діалог); завдяки оновленням через Інтернет, завжди залишається сучасним і універсальним засобом навчання і втіленням побажань викладачів.