XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Приймальна комісія:  Денне навчання (050)145-62-76 (093)257-70-37 | Військова кафедра (044)521-35-57

Битва за Україну: звитяга та жертовність

28 жовтня 2021

  У Військовому інституті  проведено  цільове інформування з курсантами, присвячене 77 річниці вигнання нацистських окупантів із України. Активну участь в його проведенні брали офіцери відділу морально-психологічного забезпечення.

  28 жовтня - знаменна дата в історії нашої країни, адже в 1944 році вся територія України була звільнена від нацистських загарбників. День визволення України - це значна подія для кожного, хто пишається славним минулим свого народу, любить рідну землю, шанує невмирущий подвиг солдатів-фронтовиків. Битва за вигнання з території України нацистських окупантів стала найважливішим етапом на шляху до перемоги над нацистською Німеччиною та її союзниками.

  У лютому 1943 року, розвиваючи наступ після перемоги під Сталінградом, радянські війська зайняли Харків та деякі інші українські міста. 28 жовтня 1944 року вони вийшли на околиці міста Чоп на Закарпатті.
У вигнанні окупантів брала участь вся Україна: регулярні радянські війська та червоні партизани, національне підпілля на чолі з Українською повстанською армією та бійці на усіх інших фронтах світу, що наближали спільну перемогу над Гітлером.
Вигнання нацистів з України стало можливим завдяки об’єднанню зусиль всієї антигітлерівської коаліції та визвольних антинацистських рухів. Спільна перемога не була б можливою без спільних зусиль.

  Але треба відмітити, що на найнебезпечніших ділянках фронту масово використовувалися «чорносвитники» – поспіхом мобілізоване місцеве населення , яке кидали у бій непідготовленим, необмундированим та неозброєним.

  Українці воювали у складі радянських збройних сил і партизанських загонів, були відзначені багатьма високими нагородами. Вихідці з України були представлені серед командного складу збройних сил СРСР. Серед 113 двічі Героїв Радянського Союзу (найвищий на той час ступінь відзнаки) є імена 32 синів України, а в числі тричі Героїв – наш земляк Іван Микитович Кожедуб. Сотні тисяч українців віддали своє життя у боях за визволення Румунії, Польщі, Болгарії, Чехословаччини, Угорщини, Югославії, Австрії.

  Визнанням внеску українців у перемогу над нацизмом стало включення України до складу держав - засновниць ООН.
(При підготовці статті використані матеріали Українського інституту національної пам’яті).

Полковник у відставці, ветеран військової служби ДОРОХОВ М.С.