Vivat випускники!

У п’ятницю 21 червня 2013 року у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка (ВІКНУ) відбулася урочиста церемонія випуску офіцерів. У цей день отримали дипломи за освітньо-кваліфікаційними рівнями «спеціаліст» 115 випускників, «магістр» – 22 випускники (з них: золоту медаль – 3, диплом із відзнакою – 29), які в подальшому проходитимуть військову службу в підрозділах Збройних Сил та інших військових формуваннях України.

Дипломами з відзнакою та золотими медалями цього року були нагороджені: Аліна Кабанець, Володимир Скалозуб та Павло Морозовський.

Відкриваючи захід, начальник Військового інституту генерал-майор Віктор Балабін привітав усіх присутніх зі святом та представив почесних гостей ВІКНУ, якими цього разу були: перший проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, академік Академії педагогічних наук України, професор  Олег Закусило, Його Високопреосвященство Голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України, Архієпископ Білоцерківський і Богуславський – Високопреосвящейніший Августин, голова Державної     екзаменаційної комісії, начальник Головного управління по роботі з особовим складом Збройних Сил України генерал-майор Іван Чубенко, директор Департаменту фінансів Міністерства оборони України генерал-лейтенант Іван Марко, заступник директора Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України Володимир Мартинюк, начальник Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального Штабу Збройних Сил України генерал-майор Леонід Голопатюк, помічник аташе з питань оборони посольства Французької Республіки Домінік Мюссар, ветерани Великої Вітчизняної війни та Збройних Сил України, представники Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, КНУ,  Голосіївської районної в м. Києві державної адміністрації, народні депутати України.

Після доведення наказу Міністра оборони України про призначення випускників на посади та вручення дипломів і відзнак про закінчення Військового інституту відбувся урочистий мітинг, на якому виступили почесні гості. Присутні почули привітання та щирі побажання успіхів у подальшій військовій службі, які пролунали на адресу цьогорічних випускників найкращого, за словами одного з виступаючих, вишу України. Новоспечені лейтенанти отримали благословення від Його Високопреосвященства Голови Синодального відділу Української Православної Церкви по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України, Архієпископа Білоцерківського і Богуславського – Високопреосвящейнішого Августина.

Родзинкою цьогорічного свята став випуск під час його проведення спеціального номера радіогазети ВІКНУ. Учасники заходу мали чудову можливість більше дізнатися про славетну історію та сьогодення університету, його військового підрозділу, випускників 2013 року.

Після хвилюючої миті прощання випускників із Бойовим Прапором, покладання квітів до меморіальної дошки першому начальнику Військового інституту генерал-лейтенанту Сергію Жукову, за встановленою традицією, –  проходження урочистим маршем.

Завершився урочистий захід плац-концертом військового оркестру ВІКНУ, прощальним вальсом випускників та фотографуванням на згадку.