Військовий інститут
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка

Укр.   Eng.  
Ми в соціальних мережах  
+38 (044) 521-32-89
Гаряча лінія (цілодобово)

Вдруге Військовий інститут КНУ імені Тараса Шевченка здійснив випуск військових капеланів!

23 червня у стінах храму Святої Софії відбувся черговий випуск військових капеланів, які завершили курси підвищення кваліфікації з питань військового капеланства ЗС України. Після шість тижнів навчання за спеціальною програмою підготовки військових капеланів-офіцерів, Військовий інститут випустив 30 військових капеланів від шести релігійних організацій. 

 

Заходи з нагоди випуску капеланів відбулися з благословенням уповноважених від релігійних організацій та релігійних лідерів організацій представлених серед капеланів-випускників. 

 

- Я пишаюсь тим, що ви стали другим випуском військових капеланів, які пройшли курси на базі нашого Військового інституту. Ви показали свою високу мотивацію, відданість та компетентність у сфері духовної підтримки та допомоги воїнам ЗС України. Знання, які ви отримали у рамках цих курсів, допоможуть вам працювати в умовах ризику та допомагати воїнам зберегти моральну силу та життєву мотивацію. Я знаю, що ви готові до нових викликів, які чекають на вас, тому бажаю вам  мудрості, сили духу та Божого благословення у вашому нелегкому, але шляхетному покликанні. Будьте завжди міцними та стійкими у своєму служінні Богу та нашій Батьківщині Україні. Ми, обов’язково, з Божою допомогою здобудемо нашу Перемогу!, - зазначив виконуючий обов’язки начальника Центру підготовки військових капеланів Військового інституту підполковник Олександр Вовкотеча.

 

Заступник Міністра оборони України Ганна Маляр вручила випускникам сертифікати про завершення курсів. 

- Наша перемога буде не лише завдяки силі зброї і допомозі партнерів у озброєнні, але насамперед завдяки силі нашого українського духу, і послідовність тут на користь сили духу, на користь того, що ми ведемо справедливу війну, і саме капелани — це люди, які покликані під час війни цю силу духу підтримувати. Жодного кроку назад, жодного сумніву, жодного сентименту до ворога. Ви зараз частина обороноздатності нашої держави, і ви зараз воїни, на яких, в тому числі, стоятиме наша перемога. Я горда тим, що Україна попри те, що ми ведемо таку важку та складну і трагічну для нас оборону, залишається цивілізованою країною. Наші воїни не порушують на полі бою норми міжнародного права, — сказала Ганна Маляр.

Заступник Міністра оборони також підкреслила, що українське капеланство функціонує за всіма нормами міжнародного права.

 

Також капеланам вручили шеврони з написом «Бути поруч», який є девізом кожного капелана.

Більшість із випускників уже була в районі проведення бойових дій, де забезпечували моральну потребу воїнів - залишатися людьми та підтримували духовні сили українських захисників. Після завершення курсів духовні наставники знову вирушать до свої підрозділів забезпечувати духовні потреби воїнів.

 

У заході взяли участь Голова синодального управління військового духовенства ПЦУ Митрополит Йоан Яременко, керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ Єпископ владика Михайло Колтун, пастор Релігійного центру “Рада християнських церков та релігійних організацій “СКИНІЯ” Юрій Сабадаш, пастор Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів Василь Хіміч, керівник зовнішніх відносин Української Євангельської Церкви єпископ Анатолій Райчинець, пастор Української Церкви Християн Віри Євангельської В'ячеслав Когут інші поважні гості.

Фотографії