Курси підвищення кваліфікації фахівців юридичної служби з права збройних конфліктів Збройних Сил України в Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка

4 жовтня 2013 року у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка завершили свою роботу курси підвищення кваліфікації з права збройних конфліктів військовослужбовців та державних службовців Збройних Сил України.

Дані курси проводяться з метою придбання та поглиблення знань із питань організації правового забезпечення діяльності військ (сил) в умовах збройного конфлікту, захисту прав людини під час збройного конфлікту, військових аспектів поширення та застосування міжнародного гуманітарного права при здійсненні завдань правового забезпечення діяльності українського миротворчого контингенту, питань відповідальності за порушення законів і звичаїв війни (воєнні злочини); особливостей основи загальновійськового бою з урахуванням норм права збройних конфліктів; урахування норм права збройних конфліктів при підготовці та веденні основних видів тактичних дій; урахування норм права збройних конфліктів при організації морально-психологічного забезпечення.

Навчання сплановано та проведено згідно з Планом-програмою курсів підвищення кваліфікації фахівців юридичної служби Збройних Сил України, яка розрахована на 54 години.

Під час проведення курсів було вивчено такі теми: міжнародно-правові зобов’язання України в сфері права збройних конфліктів; основні поняття та джерела права збройних конфліктів; право збройних конфліктів і право прав людини: схожість і відмінність; способи та засоби ведення бойових дій; захист жертв збройних конфліктів; особливості регулювання сучасних збройних конфліктів міжнародного і неміжнародного характеру; відповідальність за порушення законів і звичаїв війни (воєнні злочини); основи загальновійськового бою та права збройних конфліктів; урахування норм права збройних конфліктів при підготовці та веденні основних видів тактичних дій; урахування норм права збройних конфліктів при організації морально-психологічного забезпечення; врахування норм права збройних конфліктів в миротворчих операціях.

Для проведення занять на курсах були залучені науково-педагогічні працівники кафедр військового права, зокрема, к.ю.н, доцент, підполковник Коропатнік І.М., майор Кузьменко І.В., к.ю.н., доцент Пашинський В.Й., Шульгін В.В., Чумачов О.М.

План-програма Курсів підвищення кваліфікації фахівців юридичної служби Збройних Сил України виконана у повному обсязі.

За результатами підсумкового тестування з права збройних конфліктів 04.10.13 р. були вручені свідоцтва про закінчення Курсів підвищення кваліфікації фахівців юридичної служби з права збройних конфліктів (міжнародного гуманітарного права) Збройних Сил України державного зразка.

Курси підвищення кваліфікації дають можливість подальшого просування по службі, більш якісно виконання обов’язків помічника командира військової частини з правової роботи (юрисконсульта військової частини) – юридичного радника щодо забезпечення дотримання норм міжнародного гуманітарного права в сучасних умовах збройних конфліктів, поглиблюють загальну правову підготовку, зокрема с питань виконання обов’язків юридичного радника миротворчого контингенту.