Із Путивля на схід сонці
На схід сонці рано
Виїжджали ковпаківці –
Грізні партизани.
(П. Воронько, 1943)
Народ, який не пам’ятає своєї історії, приречений на забуття. Тож сторінки минувшини повинні стати національним надбанням кожної людини, кожного громадянина великої України. Невипадково в нашій країні прийнято широко відмічати державні свята, прищеплюючи молоді шанобливе ставлення до історичних подій та традицій народу.
Найвеличнішими святами нашої Вітчизни, безумовно, є День Перемоги та День партизанської слави, коли знову і знову ми звертаємося до героїчних подій Великої Вітчизняної війни, згадуємо тих, хто боровся за мир і свободу, вшановуємо ветеранів.
Сьогоднішній день не став виключенням. Так, за ініціативи Військового інституту та активної підтримки і безпосередньої допомоги Меморіального комплексу “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років” було відкрито та презентовано виїзний варіант експозиційної виставки “Підпільно-партизанська преса України 1941-1945 років”.
Відкриваючи виставку, заступник начальника Військового інституту по роботі з особовим складом полковник Віктор Уліч розповів коротко про історію партизанського руху та його внесок у перемогу над німецько-фашистськими загарбниками.
У свою чергу, голова Ради ветеранів навчального закладу полковник запасу Микола Дорохов проінформував курсантів про особливості ведення підпільно-партизанської війни та про велику роль підпільної преси, сатири, а також про відомого українського ватажка партизанів – Сидіра Артемовича Ковпака.
Окрім того, полковник В. Уліч представив курсантам 1 курсу голів громадських організацій Військового інституту: голову Курсантської ради солдата Романа Похольчука та голову Ради сержантів молодшого сержанта Олександра Шлапацького.
Закінчився захід оглядом виставки та загальним фото.
Командування Військового інституту висловлює вдячність за допомогу в організації виставки генеральному Директору Меморіального комплексу “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років” Івану Петровичу Ковальчуку, Шевченко Марині Юріївні та завідувачу екскурсійного бюро Філімоновій Надії Степанівні.